KWW Emila Majsnera – ich głównym celem jest realizacja postulatów mieszkańców

Co sądzisz o tym kandydacie?
+1
0
+1
0

Przeprowadziliśmy wywiad z Emilem Majsnerem, kandydatem na Radnego Powiatu Śremskiego, który jako pierwszy zadeklarował walkę o reelekcję – rozmawiał Wiktor Chicheł.

Panie Emilu, skąd pomysł na powołanie komitetu „Twórzmy przyszłość powiatu”?

– Pomysł narodził się z licznych rozmów i spotkań z mieszkańcami powiatu śremskiego. Podczas tych spotkań zgłaszali oni wiele ciekawych propozycji odświeżenia powiatu w różnych dziedzinach. Dostrzegłem również potencjał w zespole ludzi, z którymi współpracuję – ludzi o różnych poglądach, ale zjednoczonych chęcią zmian.

Jakie są główne cele komitetu?

– Naszym głównym celem jest realizacja postulatów mieszkańców. Chcemy wdrożyć ich pomysły i propozycje, aby zmieniać powiat i zapewnić jego wszechstronny rozwój. Ważne jest dla nas również, dokończenie realizacji moich obietnic wyborczych z kampanii 2018 roku.

Img 2059 2
Zdjęcie wyborcze (fot. KWW Emila Majsnera)

Nie może Pan kandydować bezpośrednio na stanowisko starosty. Czym to jest spowodowane?

– W przeciwieństwie do wyborów na burmistrza nie ma bezpośredniej elekcji na urząd starosty. Mimo to, wiele osób widzi mnie w tej roli i liczy na zmiany w funkcjonowaniu starostwa. Naszym celem jest wprowadzenie do rady powiatu jak największej liczby kandydatów z komitetu „Twórzmy przyszłość powiatu”. Pozwoli to nam na realizację postulatów mieszkańców i wprowadzenie zmian w sposobie funkcjonowania starostwa. 

Jakie zmiany chcecie wprowadzić w sposobie funkcjonowania starostwa?

– Podstawowym założeniem komitetu wcale nie są roszady personalne, ale jak już wspomniałem wcześniej – zmiany w sposobie postrzegania, funkcjonowania, działania i wzmocnienie pozycji starostwa, nie tylko w Śremie.

Które wartości, idee przyświecają Waszemu ugrupowaniu?

– Podstawowym założeniem komitetu jest zmiana postrzegania starostwa. Chcemy, aby było ono widziane, jako instytucja otwarta na potrzeby mieszkańców i aktywnie działająca na rzecz rozwoju powiatu. Ważne jest dla nas również wzmocnienie pozycji starostwa w Śremie i na szerszej arenie.

Img 2060 3
Logo komitetu (fot. KWW Emila Majsner)

Co komitet „Twórzmy przyszłość powiatu” oferuje mieszkańcom?

– Oferujemy przede wszystkim inne spojrzenie na problemy powiatu chęć do wprowadzenia zmian. Stawiamy na ludzi i ich pomysły. Wierzymy, że wspólna praca oraz zaangażowanie mieszkańców, mogą doprowadzić do wielu pozytywnych zmian w powiecie śremskim, głównie w zakresie edukacji, kultury, sportu, infrastruktury, służby zdrowia, ochrony środowiska, pobudzenia przedsiębiorczości, zwłaszcza tej lokalnej czy rozwoju gospodarczego i społecznego.

Kto współtworzy komitet? Posiadacie mocne nazwiska?

– Komitet tworzy zróżnicowana grupa przede wszystkim aktywnych osób, w tym społecznicy, nauczyciele, osoby działające w organizacjach pozarządowych czy studenci. Łączy nas wspólny cel, jakim jest rozwój powiatu śremskiego. Choć listy kandydatów mamy praktycznie zapełnione, jednakże za wcześnie jest, by podawać ich nazwiska. Jednym z kilku moich transferów, mówiąc piłkarskim slangiem, jest Dominik Sworowski, który oprócz wysokiej pozycji na liście, jest także moją prawą ręką. To osoba naprawdę zaangażowana w życie lokalnej społeczności, z którym tworzymy zgrany zespół.

Dziękuję za rozmowę.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *